ISAN’a ÜYELİK BAŞVURUSU

ISAN ile ilgili iki kullanıcı türü bulunmaktadır:

  • Eser Kaydetiren: ISAN sistemine eserin tanımlayıcı bilgilerini yollayarak ISAN numarası alan kullanıcı kurum ya da kişi.
  • Yararlanan: ISAN sisteminde kayıtlı olan görsel işitsel eserlere ait bilgilere erişimi olan kullanıcı kurum ya da kişi.

Eser Kaydettiren Üye

ISAN numarası almak istiyorum. Ne yapmam gerek?

Aşama 1 – Kayıt oluşturun: Eser Kaydettiren Üye Formunu doldurup çıktısını alın ve imzalayarak gerekli diğer evraklarla birlikte bize yollayın.

Aşama 2 – Onay alın: ISAN Türkiye başvurunuzu işleme alıp size bir müşteri hesabı oluşturacak.

Aşama 3 – Eser Bildirim Formu’nu Doldurun: ISAN Numarası almak istediğiniz eserin bilgilerini Eser Bildirim Formu‘na yazın, formu ISAN Türkiye’ye yollayın.

Aşama 4: ISAN Türkiye eserinize numara tahsis edip size bildirecek. Kullanıcı adınız ve size özel şifre ile ISAN sistemine giriş yaparak eserinizi görüntüleyebilirsiniz.

 

ISAN numaram var. Ne yapmalıyım?

ISAN numarası 24 haneli bir rakam olup sözleşmelerde, diğer resmi evraklarda, jenerikte, program rehberleri ve kataloglarda, etiketlerde, posterlerde ve benzeri pek çok ortamda kullanılabilir.

ISAN numarası ayrıca her türlü yayın kopyası üzerinde dijital ses veya video dosyasına eklenerek hak yönetimi ve elektronik kullanımları takip etmek için kullanılabilir.

Yararlanan Üye

Yararlanan üye olmak istiyorum. Ne yapmam gerek?

Aşama 1 – Kayıt oluşturun: Yararlanan Üye Kayıt Formu’nu doldurup çıktısını alın ve imzalayarak gerekli diğer evraklarla birlikte bize yollayın.

Aşama 2 – Onay alın: ISAN Türkiye başvurunuzu işleme alıp size bir müşteri hesabı oluşturacak.

Aşama 3 – Sistemi Kullanın: Kullanıcı adınız ve size özel şifre ile ISAN sistemine giriş yaparak eser sorgulamasına başlayabilirsiniz.